Chemia i kompetencje kluczowe

23 marca br uczniowie klasy 7a ( objętej patronatem Wydziału Chemii UAM) prezentowali swoje projekty online przed gronem profesorskim Wydziału Chemii UAM. Nadzór nad Wojewódzkim Konkursem Chemicznym – Akademią Projektów sprawowały Pani Profesor Anna Gąsowska oraz Pani Profesor Krystyna Nowińska.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu cały semestr, poświęcili temu wiele miesięcy badań, pracy. i nauki.
Wyniki konkursu poznamy w najbliższym czasie, ale już sama chęć udziału uczniów w konkursie i ogromu wykonanej pracy przyniosła wspaniałe efekty. Efekty Ich pracy można podziwiać na wykonanych przez nich posterach.
Grupa I w składzie: Lila Skórska, Xavery Buchert, Lena Szyłańska i Olga Wiercińska przygotowali projekt
„Oczyszczanie powietrza w domu. Samodzielne zbudowanie oczyszczacza powietrza i sprawdzenie jego skuteczności”
Grupa II w składzie: Łucja Łobejko, Łukasz Cieślak, Jerzy Androsiuk pracowali nad projektem
„Czy powietrze, którym oddychamy w Luboniu jest czyste?”
Uczniom gratulujemy kreatywności, pomysłowości , wspaniałych efektów pracy i czekamy na oficjalne wyniki.