Fizyka na co dzień

Fizyka na co dzień
25 października klasa 6a wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu “Fizyka na co dzień”. Zajęcia odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach projektu unijnego. Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami BHP i teoretycznym wprowadzeniu do tematu, przystąpili do zadań praktycznych. Mieli okazję prowadzić badania z zakresu “Woda. Produkty żywieniowe.” Dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. sprawdzanie zawartości cukru w napojach i porównywanie wyników badań z informacjami zamieszczonymi przez producentów na etykietach. Uczniowie pracując w grupach zmieniali stanowiska. Zapoznawali się też z różnymi przyrządami służącymi do doświadczeń. Swoją wiedzę mogli porównać na początku i końcu spotkania wypełniając test. Przed nami kolejne zjazdy, które pozwalą im dalsze poznawanie świata fizyki.