Konkurs Chemiczny UAM

Konkurs Chemiczny UAM

W piątek 6 marca 2020 r na Wydziale Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Akademia Projektów Uczniowskich.

Uczniowie z 16 szkół podstawowych z Poznania i województwa prezentowali swoje postery z pracy badawczej związane z tematem Akademii „Chemia Barw i Zapachów”.

Przebieg konkursu obserwowany był przez jury w składzie prof. dr hab. Lechosław Łomozik, pani  prof. dr hab. Anna Gąsowska , prof.  dr hab. Krystyna Nowińska orazprof. dr hab. RomualdaBregier – Jarzębowska, a w drugiej części także przez nauczycieli i uczniów przybyłych na Akademię.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie  ze SP nr 4 w Luboniu a wyróżnienie otrzymały uczennice z klasy 8a : Klara Hofman, Zuzanna Koprowska i Malwina Wrońska za projekt „Świece zapachowe”.Serdecznie gratulujemy .

Należy dodać, że od tego roku za zdobycie I miejsca można uzyskać punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie dr Grzegorza Krzyśko  „Chemiczna historia koloru niebieskiego” oraz w pokazie doświadczeń chemicznych przygotowanym przez studentów  Naukowego Koła Chemicznego.