Konkurs „SPRACHDOKTOR 2018”rozstrzygnięty – jesteśmy w czołówce Wielkopolski!

Konkurs „SPRACHDOKTOR 2018”rozstrzygnięty – jesteśmy w czołówce Wielkopolski!
 
14 marca 2018r. odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Sprachdoktor”. Wzięło w niej udział ponad 5,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 163 laureatów. Na poziomie klas 3 gimnazjalnych laureatką została Weronika Krysztofowicz. Zdobyła ona również nagrode rzeczową w postaci pendriva. Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie zdobyła Aleksandra Adamczak z klasy 7. Bardzo dobrze wypadli też uczniowie z klas 4-6. Hanna Stefańska (2 miejsce w woj.), Maja Stajniak (3m) i Jerzy Androsiuk (4 m) z klas czwartych uzyskali dyplomy za bardzo dobry wynik w konkursie. Z klas piątych dyplom taki zdobyły: Klaudia Teska (4 miejsce w woj.), Tatiana Jagłowska (5m), Oliwia Janowska (6m), Zazanna Zakrawacz (8m), Anna Grabowska (9m), a Oliwia Janowska otrzymała dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie (12m). Najlepszy wynik wśród uczniów klas szóstych uzyskał Nikita Baszkow (11 miejsce w woj.). Pozostali uczniowie uzyskali dyplomy uczestnika konkursu.
Serdecznie dziękujemy za rzetelną pracę, zaangażowanie oraz udział w konkursie SPRACHDOKTOR 2018.
Życzymy dalszych sukcesów.
Małgorzata Wichłacz
Adam Tomaszczyk