Noc Bibliotek w naszej szkole

Noc Bibliotek w naszej szkole

Piątkowy wieczór niektórzy uczniowie zdecydowali się spędzić w bibliotece. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach w oparciu o książkę “Tajemnica biblioteki”. Pomagali w biurze detektywistycznym Lassego i Mai, rozwiązując różne zagadki i łamigłówki słowne. Nieco starsi i najstarsi, w poszukiwaniu zadań opanowali niemal całą szkołę. Rozwiązanie ich nie należało do najłatwiejszych, ale na nagrodę w ostateczności zasłużyli wszyscy 🙂 Tym, którzy podjęli wyzwanie, na pewno nie jest obcy żaden związek frazeologiczny, a efekty ich twórczej pracy w postaci lepiejów wkrótce będzie można zobaczyć w bibliotekach. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek – “Znajdź wspólny język” – nie jest obce naszym uczniom: udowodnili, że wszyscy – od najmłodszych piątoklasistów po najstarsze licealistki – potrafią się rewelacyjnie porozumiewać i wspólnie działać. Wszystkim obecnym dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę 🙂