O inicjatywie 7c w e-lubon.pl

„Zosia jest wesołą i uśmiechniętą dziewczynką, mimo że od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce. Chodzi przy pomocy balkonika, a duże odległości pokonuje przy pomocy wózka aktywnego. Codziennie ćwiczy i ciężko pracuje walcząc o samodzielność. Wspierają ją w tej walce rodzice i siostra Nadia. Zosia jest cały czas pod opieką poradni neurologicznej, neurochirurgicznej, pulmonologicznej, ortopedycznej, laryngologicznej, okulistycznej, gastroenterologicznej (https://www.facebook.com/DoSamodzielnosciJedenKrok/).
Przedwczoraj Zosia odwiedziła klasę 7c swojej starszej siostry Nadii, która jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu. Dwudziestuczterech wspaniałych, młodych ludzi zrobiło małej Zosi niespodziankę. Uczniowie bez chwili wahania zrezygnowali z klasowych prezentów i zebrali pieniążki na rehabilitację Zosi. Pomysłodawczynią całej akcji była ich Wychowawczyni. Rodzice Zosi jeszcze raz serdecznie dziękują Pani i młodzieży za ich wielkie serca i za zaproszenie na Wigilię.” – czytamy na e-lubon.pl