Projekt Lubońska Historia Mówiona

Dziś rozpoczęliśmy realizację projektu Lubońska Historia Mówiona. Młodzież przeprowadziła wywiady z długoletnimi nauczycielami z Lubonia w związku z przygotowaniami do obchodów 70-lecia uzyskania praw miejskich. Panie Lucyna Gawrońska, Małgorzata Kozaryn, Irena Skrzypczak oraz długoletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu pan Zbigniew Jankowski opowiadali o najważniejszych wydarzeniach z historii Lubonia z perspektywy nauczyciela, wspominali lubońskie szkoły sprzed lat. Z naszego filmu dowiecie się komu nauczycielka wyciągała drzazgę zębami, kto lubił tańczyć, kto z okazji dnia patrona opowiadał na apelu o nim dowcipy i jakim sposobem została rozbudowana Szkoła Podstawowa nr 3. Warto odnotować, że nasi goście nie tylko mówili pięknym językiem, ale i ogólne nie czuli tremy przed kamerą! Dziękujemy za cierpliwość przy ustawianiu kamer, świateł, dźwięku! Dziękujemy za przyniesienie zdjęć i podzielenie się z nami ciekawymi opowieściami z przeszłości!