Taekwondo – pasja Ani Pawłowskiej z klasy 6b

Pasją Ani jest taekwondo, które wywodzi się z tradycyjnych koreańskich sztuk walki. Trenuje od 6 roku życia, właściwie od samego początku odnosząc sukcesy, zarówno na arenie lokalnej, jak i podczas międzynarodowych zawodów. Ania należy do klubu AZS OŚ Poznań, gdzie trenuje pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Aktualnie Ania reprezentuje klub AZS OŚ Poznań w kategorii kadet.

Stopień zaawansowania oraz umiejętności zawodnika taekwondo odzwierciedla noszony przez niego pas. Wyróżnia się 10 stopni uczniowskich oraz 10 stopni mistrzowskich, gdzie 10 kup jest stopniem najniższym, a 10 dan jest stopniem najwyższym. Anna ma aktualnie czerwony pas, czyli 2 kup. Ania jest od wielu lat w czołówce zawodników w Polsce. W ciągu roku kilkukrotnie bierze udział w zawodach międzynarodowej rangi zarówno w Polsce, jak i w Europie (Niemcy, Belgia).

Sukcesy Ani to efekt wielu godzin ciężkich treningów w tygodniu oraz w weekendy. Każdy zdobyty medal lub chociaż udział w międzynarodowych zawodach sprawia dla Ani niesamowitą radość i zachęca do dalszych treningów i jeszcze cięższej pracy.

Taekwondo to sport ogólnorozwojowy, sztuka samodyscypliny i przydatna w dzisiejszych czasach sztuka samoobrony.