Zapal znicz pamięci – akcja upamiętniająca ofiary wojny w Wielkopolsce

Uczniowie klas I a, I c i III d wzięli udział w akcji społecznej „Zapal znicz pamięci”. Wykonali plakaty, które zostały umieszczone na szkolnych korytarzach – zachęcające innych uczniów do wzięcia udziału w akcji upamiętniajacej ofiary okupacji z czasów II wojny światowej, przygotowali także tablicę z najważniejszymi informacji dotyczącymi akcji, oraz dekoracje okien – które były podświetlone zniczami elektrycznymi – które przez cały weekend informowały przechodniów o akcji.  Reprezentanci klas I a i III d wraz z wychowawcami Marią Gabler i Katarzyną Królikiewicz oraz uczniami klasy IV a – w ramach wolontariatu, udali się z do obozu karno – śledczego w Żabikowie pod pomnik „Nigdy wojny” oraz na cmentarz w Żabikowie pod grób Bohaterów II wojny światowej i zapalili znicze.