Ciekawa propozycja dla rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Wśród wielu pytań, jakie zadajemy sobie codziennie myśląc o naszych dzieciach, priorytetowe miejsce zajmuje pytanie o bezpieczeństwo. W szkole, na zajęciach dodatkowych, w drodze pomiędzy domem, świetlicą a boiskiem sportowym, w Internecie. Pokolenie współczesnych rodziców uczyło się bycia-online wchodząc w dorosłość lub będąc już dojrzałym. Pokolenie dzieci traktuje to jako naturalne, alternatywne środowisko życia. O ile jednak wystrzega się dawania obcym ludziom klucza do własnego domu, tak często nie wie nic na temat bezpieczeństwa w sieci.

Projekt „Dwie strony sieci” realizowany przez Multikino we współpracy z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie nauczycieli, rodziców i pedagogów. Praktycy w dziedzinie tropienia cyberprzestępców oraz eksperci bezpieczeństwa danych cyfrowych opracowali warsztat, który pomaga uczniom w zachowaniu elementarnych zasad bezpieczeństwa online.

Innym realizowanym w trójstronnej współpracy projektem jest akcja „Dopalacze niszczą życie”. Tutaj również, w podobny, angażujący uczestników sposób oraz z wykorzystaniem ilustracji filmowej, uświadamiamy uczniów, jak niebezpieczne jest zażywanie nieznanych substancji: dopalaczy i narkotyków.

W związku z realizacją tych projektów, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na specjalne spotkanie poświęcone tej problematyce, które przybliży Rodzicom charakter spotkań, na jakie zapraszamy uczniów. Pokażemy też, jaka może i jaka powinna być postawa dorosłych wobec dzieci narażonych na zagrożenia. Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanej oferty cenowej dla rodziców na film „Najlepszy” będący główną ilustracją tematu związanego z narkotykami i dopalaczami.

Z poważaniem,

Zespół ds. Edukacji Multikina

Szczegóły organizacyjne:

Data, godzina, miejsce: 20 listopada, godz.19.00, Multikino 51, ul Królowej Jadwigi 51
Cena biletu: 13 zł
rezerwacje: Magdalena Lehmann
tel. kom.: 513-111-929,
e-mail: grupy.starybrowar@multikino.pl