„CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”

Zaczynamy przygodę z ogólnopolskim projektem edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki”! Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami chcą w ten sposób zachęcić młodych czytelników do podróży w niezwykły świat literatury…

Projekt będzie się składał z 3 modułów, a mianowicie: Fikuśne lekturki spod chmurki, Zwierzęce lekturki spod chmurki oraz Polskie lekturki spod chmurki. Program projektu opiera się na zmianie tradycyjnego sposobu omawiania lektur szkolnych na rzecz większego zaangażowania uczniów w aktywne działania poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Dzięki zwiększeniu autonomii uczniowie będą samodzielnie wybierali książki z zaproponowanej listy lektur, do której następnie wykonają różnorodne zadania. Posłużą do tego samodzielnie przygotowane lekturniki. Dzisiaj przygotowaliśmy własnoręcznie Czytusie – figurki, które będą nam towarzyszyły w trakcie całego projektu. Uczestniczyliśmy również w rozwiązywaniu quizu ze znajomości baśni na platformie e-learningowej. Uśmiechu i radości było bez liku!