Deszcz nagród dla COKOLWiEK

Deszcz nagród dla COKOLWiEK

13 marca  grupa teatralna COKOLWiEK wzięła udział w ogólnopolskim Konkursie Twórczości Scenicznej Młodych “Przekręt 2019” organizowanym przez XVII LO we Wrocławiu. W tym roku konkurencja była bardzo silna.  W ciągu 2 dni na konkursowej scenie zaprezentowało się 29 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych, liceów, ośrodków kultury oraz teatrów amatorskich.

Nasz zespół zaprezentował 2 spektakle – juniorzy wystawili zabawną komedię “Lampa Balladyna”,  ukazującą świat aktorskiego  show biznesu w krzywym zwierciadle. Seniorzy przedstawili sztukę pt. “Co jest grane” opartą na tekstach poetyckich S. Barańczaka.  Została ona doceniona przez jury konkursu, które przyznało zespołowi trzecie miejsce.  Obie grupy uhonorowano również wyróżnieniem za zespołowość i kontakt sceniczny. Ta nagroda cieszy tym bardziej, że zespół juniorów  był jednym z  najmłodszych na festiwalu. Wielki sukces osiągnął Łukasz Filipowicz, zdobywając nagrodę dla Najlepszego Aktora przeglądu.

Grupa COKOLWiEK nie spoczęła jednak na laurach – już przygotowuje się do kolejnych przeglądów teatralnych.