Drzewa w jesiennej szacie…

Drzewa w jesiennej szacie…

 

Jesień na dobre zagościła już wśród nas… Melancholię i szarość w jesienne dni dostrzegają tylko dorośli. Dla uczniów klasy II a jesień to czas inspirujących zabaw i ciekawych wrażeń. Jesień daje nam wspaniałe możliwości do tworzenia poezji, prac plastycznych i przedstawienia polskiej, złotej jesieni w różnych odsłonach J Podsumowaniem działu „Przyroda twoim przyjacielem”, w którym uczyliśmy się rozróżniać liście i owoce poszczególnych drzew, odróżniać grzyby jadalne i trujące, poznaliśmy budowę grzyba, drzew, krzewów i warstwową budowę lasu, nauczyliśmy się piosenki „Listki tańczą”, czytaliśmy wiersze związane z tematyką jesienną, pisaliśmy listy i wspomnienia z rodzinnych spacerów, nadszedł czas na… kreatywne stworzenie własnych drzew w jesiennych szatach z wykorzystaniem poznanych figur geometrycznych w programie Paint. Dodatkowo ćwiczyliśmy umiejętność pracy w zespole i dzielenie się wyznaczonymi zadaniami wyznaczonymi przez liderów grup.