„Dzień Języków Obcych”

„Dzień Języków Obcych”

 

24 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Luboniu odbył się „Dzień Języków Obcych”. Uczniowie wszystkich klas wykazali ogromne zaangażowanie w organizację tego dnia, a nad całością pieczę sprawowała p. Małgorzata Wichłacz.

Flagi Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz innych państw europejskich, a także różnorodne plansze projektowe „Mein Haus”, „Meine Traumschule” ozdobiły szkolny hol. Spotkanie rozpoczęła powitalna piosenka w wykonaniu klasy IVa. Kolejnym punktem programu była debata „Warto uczyć się języków”, która przybliżyła m.in. metody uczenia się języków obcych. W wykonaniu uczniów klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeliśmy scenki: „Wer bist du?”, „Mein Tag”, „In der Schule” oraz „Nach den Ferien”, które przeplatane były piosenkami. Uczniowie klas IV – VI zmierzyli się też            w konkursie językowym, mając tym samym świetną okazję wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na lekcjach. Każda poprawna odpowiedź premiowana była słodkim cukierkiem.

Na koniec wręczono dyplomy i nagrody dla uczestników konkursów.

Kolejne miejsca w konkursie plastycznym „Warto uczyć się języków obcych” zdobyli:

1 miejsce – Maja Korzeniowska kl. 4b

2 miejsce – Klaudia Teska kl. 5a

3 miejsce – Zuzanna Zakrawacz kl.5a

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Woźny kl. 7c

Marcin Jakuboszczak kl. 4c

Jakub Jaśkowiak kl. 6a

Łukasz Cieślak kl. 4a

Konkurs poetycki „Język angielski i niemiecki – Twoje okno na świat” wygrał Mikołaj Korzeniowski  z klasy 4b, 2 miejsce zajęła Klaudia Teska z klasy 5a, a 3 miejsce – Anna Grabowska z klasy 5a.

Wyróżnienia otrzymali:

Oskar Kóska kl. 2c gimnazjum

Oliwia Kaszkowiak kl. 5a

Adam Piotrowski kl. 4a

Na końcu uczniowie klasy IVa wykonali piosenkę pożegnalną „Tschüs! Auf Wiedersehen!”

Atmosfera tego dnia przeszła najśmielsze oczekiwania. Uśmiech i radość dzieci, ich zadowolenie jest dla nas potwierdzeniem słuszności organizowania takich imprez i sygnałem, iż należy myśleć o zorganizowaniu kolejnego „Dnia Języków Obcych”. Pragniemy popularyzować taką formę kontaktu z językiem obcym, gdyż integruje ona całe środowisko szkolne, a także aktywizuje i motywuje dzieci poprzez zabawę do dalszej nauki języków obcych.