Europejski Dzień Języków Obych 

Europejski Dzień Języków Obych

26 października już po raz kolejny odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W dniu dzisiejszym na naszych uczniów czekało mnóstwo językowych atrakcji oraz quizów. Uczniowie z poszczególnych klas przygotowali krótkie wystąpienia w języku niemieckim oraz angielskim. Reprezentanci z klas V-VI musieli zmierzyć się z językowymi łamigłówkami. Pierwsze miejsce w quizie językowym zdobyła klasa VIa miejsce drugie klasa Vc, miejsce trzecie klasa Vb. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego”Osobliwosci Berlina”: 1m. Karolina Jaskowiak 5a oraz Oliwier Harbowski 5d. 2 m. Roksana Załachowska 6a, 3m. Małgorzata Gawecka 5d. Wyróżnienia: Jakub Woźny 8c, Lidia Bączyk 4a, Klaudia Teska 6a oraz Patrycja Włodarek 6b . Prace naszych uczniów można podziwiać na górnym holu korytarza.
Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć,  przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział!