Informacja z UML dotycząca rachunków za wodę

„Aquanet dopłaci prawie milion do rachunków za wodę. Pośredniczy Caritas

Osoby samotnie wychowujące dzieci, żyjące w ubóstwie czy rodziny wielodzietne mogą liczyć na dopłaty do rachunków za zimną wodę i ścieki. Aquanet przekaże na ten cel prawie milion złotych. W tym roku w akcję włączył się także Caritas.

O pomoc mogą ubiegać się mieszkańcy miast i gmin: Poznań, Luboń, Puszczykowo, Swarzędz, Murowana Goślina, Czerwonak, Suchy Las, Mosina i Brodnica. Należy także spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim nie można przekroczyć 1287 zł dochodu brutto na osobę.

– Dostarczamy jedną z podstawowych usług w naszym rejonie. Tam, gdzie możemy, po prostu pomagamy, bo jest to zgodne z filozofią naszej firmy. Dlatego też niezbędnym dla nas partnerem jest Caritas – ułatwi nam dotarcie do osób, które tej pomocy najbardziej potrzebują – mówi rzeczniczka prasowa Aquanetu Dorota Wiśniewska.

Program pomocowy „Fundusz Wodociągowy” został wprowadzony przez Aquanet w 2004 roku. Do tej pory w ramach projektu przekazano prawie 9 milionów złotych. Tym samym dokonano prawie 55 tys. wpłat na rzecz osób potrzebujących.

Wnioski można składać do 12 grudnia w siedzibie Caritasu – Rynek Wildecki 4a

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.funduszwodociagowy.caritaspoznan.pl