IVc na eko-spacerze ze Strażą Miejską

W dniu 22.06.2022 r. już po raz drugi Referat ds. ochrony środowiska Straży Miejskiej Miasta Luboń zorganizował dla młodzieży Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu EKO-spacer.

EKO–spacer to nowa akcja Straży Miejskiej, której celem jest propagowanie dbania o naturalne środowisko oraz edukacja poprzez zabawę w otoczeniu pięknej przyrody.

Ideą jest nauka poprzez doświadczanie przyrody podczas spaceru. Ponadto na Eko-spacer zapraszani sią ciekawi ludzie, którzy na co dzień zajmują się dbaniem o przyrodę i  którzy równie ciekawie opowiadają o swojej pracy i pasji.

Naszym pierwszym gościem EKO-spaceru był Leśniczy p. Łukasz Werfel z Nadleśnictwa Babki – Leśnictwa Rogalin, który opowiadał o swojej pracy i wskazywał na aktualne zagrożenia.

Tym razem naszym gościem był dr inż. Remigiusz Tritt, na co dzień pracujący w Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który przeprowadził prelekcję z zakresu obserwacji ptaków w rejonie Lasku Majońskiego i Kocich Dołów, jak również wyjaśnił, jak powstały Kocie Doły.

Podczas Eko–spaceru młodzież została wyposażona w lornetki do obserwacji ptaków, mogła również  porozmawiać na temat ochrony środowiska i występujących w tym rejonie zwierząt ze współautorem projektu mgr. inż. Sebastianem Adamskim, absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego Wydziału hodowli i biologii zwierząt – z wykształcenia zootechnikiem, który na co dzień pracuje w Referacie ds. ochrony środowiska Straży Miejskiej Miasta Luboń.

Najważniejszymi osobami w tym dniu byli jednak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, którzy mieli mnóstwo pytań i mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja przyrody na długo pozostanie im w pamięci. Każdy z uczestników otrzymał również drobny upominek, który ufundowały Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Babki.

My obiecujemy już od września zaprosić naszych mieszkańców, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych na kolejny EKO-spacer i spotkanie z ciekawymi ludźmi, którzy zajmują się zawodowo środowiskiem naturalnym i są pasjonatami przyrody.

Takie spotkania odbywać się będą cyklicznie pod kierownictwem Komendanta Straży Miejskiej oraz Referatu ds. ochrony środowiska 🙂 BARDZO DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWE ZAJĘCIA!