KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA LUBOŃ WS. ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM Z DNIA 11.03.2020, GODZ. 16:00

Placówki oświatowe i opiekuńcze❗️

1. Ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty:

a) od 12 marca br. do 25 marca br. zawieszone będą zajęcia w przedszkolach i szkołach;
b) w dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze dla dzieci tych rodziców, którzy nie mogą zapewnić im opieki;
c) od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
d) od 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach.

2.W przedszkolach prowadzonych przez Miasto Luboń w dniach 12 i 13 marca br. dzieci do lat 3 będą miały zapewnioną opiekę w przypadku, gdy tej opieki nie mogą zapewnić rodzice.

3.Żłobkom, klubom dziecięcym, instytucjom dziennego opiekuna oraz przedszkolom nieprowadzonym przez Miasto Luboń, rekomenduje się decyzje spójne z działaniami Miasta. Polecenie Wojewody Wielkopolskiego dostępne jest na stronie: www.lubon.pl.

4. Profilaktyczne zawieszenie zajęć w szkołach może przynieść pozytywny skutek tylko wtedy, kiedy dzieci i młodzież powstrzymają się od przebywania w dużych skupiskach ludzkich typu galerie handlowe, kina, sklepy.

5. Aby realizować podstawę programową szkoły pracują nad wdrożeniem systemu e-nauczania. O szczegółach rodzice będą informowani poprzez e-dziennik.

6. Rekrutacja do przedszkoli kontynuowana będzie zgodnie z planem i zakończona zostanie 13 marca 2020 roku.

7. Rekrutacja uczniów na rok szkolny 2020/2021 przebiegać będzie zgodnie z ustalonymi wcześniej regułami w godzinach pracy sekretariatu danej szkoły.

8. W konsekwencji zamknięcia placówek obiady dla szkół i przedszkoli nie będą wydawane.

9. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przysługującego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy: opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia, są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Więcej informacji na temat dodatkowego zasiłku oraz wzór zasiłku na stronie www.zus.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://lubon.pl/contents/content/15/2814