Koniec projektu klasy 1a

Z radością informujemy, że uczniowie klasy 1a w roku szkolnym 2019/ 2020  ukończyli Projekt Przedsiębiorczość–jak zrealizować pomysł? w ramach programu Uniwersytet Dzieci w  Klasie.  W  ramach  projektu  rozwijaliśmy  postawę  przedsiębiorczą,  spełniającą  założenia podstawy  programowej.  Dzięki  udziałowi  w  projekcie  rozwinęliśmy w  uczniach  postawę przedsiębiorczą, bazując na bajkowych bohaterach! Przedsiębiorczość to nie tylko wiedza na temat  mechanizmów  ekonomicznych  i  rynkowych.  Jej  fundamentem  jest  umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Przewodnikami w projekcie  byli mieszkańcy  pachnącej  owocami  Plantolandii,  towarzyszący  uczniom  w  rozwijaniu ważnych kompetencji społecznych, takich jak: kreatywność, samoświadomość, elastyczność, współpraca  oraz  empatia.  W  ramach  realizacji  projektu  dzieci  wspólnie  zaplanowali  i zrealizowali wydarzenie projektowe oraz poznali różne aspekty oraz etapy procesu dążenia do celu.