„Kryptolodzy, którzy wygrali wojnę polsko-bolszewicką” – prelekcje dla uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół w Luboniu biorą udział w grudniu w prelekcjach „Kryptolodzy, którzy wygrali wojnę polsko-bolszewicką”
Pokonanie szyfru Enigmy nie było jedynym spektakularnym sukcesem polskiego radiowywiadu. Już w czasie wojny polsko-bolszewickiej doszło do wyjątkowego wydarzenia, którego efektem było powołanie Biura Szyfrów. Dziesięć lat później zorganizowało ono kurs szyfrów, w którym wzięli udział przyszli pogromcy Enigmy – Marian Rejewski, Henryk Zygalski i Jerzy Różycki – patroni naszej szkoły.  O tej i innych historiach dowiadują się nasi uczniowie w czasie prelekcji, prowadzonych przez doświadczonych  wykładowców pana Szymona Dąbrowskiego  oraz Tomasza Orłowskiego z Enigmacentrum w Poznaniu.
Uczestnicy zajęć poznają nie tylko  historię, ale też sami ruszają śladami kryptologów, którzy wygrali wojnę polsko-bolszewicką i położyli fundament pod przyszłe sukcesy polskiego radiowywiadu.