Kwiecień w przedszkolu

Kwiecień minął nam bardzo szybko. Głównie za sprawą mnóstwa wydarzeń mających miejsce w naszym przedszkolu, ale nie tylko. Rozpoczęliśmy bardzo nietypowo, mianowicie gościnnym występem mima. Okazało się, że doskonale można się porozumiewać i przekazywać informacje bez użycia nawet pojedynczego słowa. 12.04 był jednym z najbardziej oczekiwanych dni w naszym przedszkolu, był to bowiem dzień czekolady. Dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada, jak wygląda kakaowiec a na samym końcu każdy mógł spróbować jak różnią się smaki czekolady gorzkiej, mlecznej i białej. Kolejny tydzień wypełniony był przygotowaniami do występu w przeglądzie teatralnym w przedszkolu Weseli Sportowcy. Nasz występ bardzo się wszystkim podobał i tak jak wszystkie inne występujące grupy otrzymaliśmy dyplom za uczestnictwo.  Następnym wydarzeniem był dzień ziemi. Poznawaliśmy ciekawostki o naszej planecie i wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną. Odwiedziła nas też pani Kasia z dziećmi należącymi do Małego Wolontariatu, które specjalnie dla nas przygotowały i wspaniale przeczytały aż dwie bajki. Miesiąc zakończyliśmy wizytą dwóch pań z akcji Draka o talerz dzieciaka, które opowiedziały nam o różnych ziołach i roślinach oraz o ich sadzeniu. Mogliśmy również poczuć ich wspaniałe zapachy i smaki. Na zakończenie swoich odwiedzin panie podarowały nam mnóstwo ziaren do wysiania oraz zioła, które pięknie ozdobiły nasze parapety. Z niecierpliwością czekamy już na maj i najważniejsze dla nas święto, na które zaprosimy naszych rodziców.