Nagrodzeni w konkursie „O naszą niepodległą”

21 maja w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród za udział w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu historycznego: O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922. Z naszej szkoły zakwalifikowali się: Joanna Gocka, Oliwia Rajkowska, Amelia Kaczmarek, Wiktoria Werwińska, Olga Wieczorek oraz Mateusz Teuschner przygotowywani przez p. Agatę Matyjasek oraz Jan Gawęcki będący uczniem p. Justyny Wójcik. Oprócz nagród i krótkiej prezentacji swoich osiągnięć w kategorii prac pisemnych, multimedialnych oraz fotograficznych uczniowie brali udział w spacerze po centrum Poznania śladami Powstania Wielkopolskiego. Joanna Gocka i Jan Gawęcki będą ponadto reprezentować nasze województwo podczas ogólnopolskiego etapu konkursu współorganizowanego przez IPN oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie.