Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników
10 grudnia uczniów klas pierwszych odwiedziła Bajanka, która uroczyście przyjęła ich w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na początku wszyscy myśleliśmy, że nasz gość zupełnie nie wiem, co to takiego pasowanie, bo Bajanka chciała wszystkie pierwszaki …pomalować w paski, skoro to pasowanie. Na szczęście wszystko szybko się wyjaśniło i mogliśmy poznać bliżej Kicię Kocię – bohaterkę książek autorstwa Anity Głowińskiej. Posłuchać ciekawych opowieści o tym, że dobro zawsze zwycięża i trochę się powygłupiać 🙂 Przedstawiciele każdej klasy złowili recepty, które zawierają dobre książki do czytania. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz portret Kici Koci. Od tej chwili biblioteka i wszystkie w niej książki czeka niecierpliwie na swoich nowych czytelników.