Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika
W ostatnim tygodniu udało się przeprowadzić pasowanie na czytelnika naszych pierwszoklasistów. Zazwyczaj była to wspólna uroczystość, ale w obliczu pandemii i obostrzeń, tym razem odbywało się ono w kameralnych progach biblioteki szkolnej. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość wysłuchać niezwykle zabawnej piosenki o molach książkowych. Mamy nadzieję, że wszyscy staną się takimi molami, choć nie chcemy by książki zjadali, a jedynie chętnie je czytali. Krótki filmik dotyczący próśb i rad od książek przygotowały dla naszych pierwszaków uczennice klasy 7a. Następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę tej uroczystości każdy uczeń otrzymał prezent w postaci książki pt.: Pierwsze abecadło. Książki udało się pozyskać z projektu “Mała książka-wielki człowiek” dedykowanego właśnie dla uczniów klas pierwszych. Na koniec dzieci mogły wybrać sobie ciekawe książki do wypożyczenia. Biblioteka czeka teraz na swoich nowych czytelników. Mamy nadzieję, że będą ją często odwiedzać.