Pierwszy dzień półkolonii

Pierwszy dzień półkolonii w naszej szkole za nami. Grupa pierwsza i druga, pod opieką pań Małgorzaty Urbaniak i Katarzyny Grien, uczestniczyła w wycieczce do Poznania,  gdzie dzieci bawiły się w detektywów historii.  Poprzez zabawę dowiedziały się wielu ciekawych i istotnych rzeczy na temat historii miasta Poznania.
Dzieci poznały czym jest Pręgierz i jakie wydarzenia miały tam miejsce.  Byliśmy na Wzgórzu Przemysła, gdzie również bardzo obrazowo zapoznaliśmy się z historią tego miejsca. Odwiedziliśmy także Farę i dowiedzieliśmy się, do jakiego kościoła jest ona porównywana.  Przy Placu Kolegiackim zobaczyliśmy fundamenty dawnej kolegiaty św. Marii Magdaleny. Na zakończenie naszej wycieczki wybraliśmy się na lody.
To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń,  który na długo pozostanie w pamięci uczestników.