Półkolonie

Półkolonie
Dzień 1
W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły biorą udział w półkoloniach.
Pierwszego dnia uczestnicy grupy III i IV wybrali się do Multikina w Poznaniu 🎥, aby wspólnie obejrzeć film animowany „Zadziwiający kot Maurycy” 🐱 i w ten sposób dowiedzieć się jakie spotkały go przygody, a przede wszystkim czego dotyczyła jego nadzwyczajność. Film był wypełniony zabawnymi sytuacjami, ale co najbardziej istotne zwracał uwagę na to, co jest naprawdę ważne – przyjaźń!
Drugiego dnia półkolonii dzieci odwiedziły Poznańskie Muzeum Pyry, gdzie dowiedziały się co łączy ziemniaki z odległym Peru i kto sprowadził je na nasze tereny. Poznały niezwykłe właściwości i zastosowania tego warzywa oraz przekonały się, że nasza pyra ma mnóstwo różniących się od siebie odmian. 🥔
Wiedzieliście, że ziemniaki mogą mieć kolor niebieski, a nawet fioletowy?
Po zjedzeniu przygotowanego przez siebie ziemniaka wybrały się do Muzeum Czekolady 🍫, żeby tam zobaczyć jak powstaje ten przysmak i spróbować różnych jego rodzajów. Miały także okazję przygotowania własnej, na której znalazły się wizerunki Pyrka i Tyrka, czyli poznańskich koziołków oraz mnóstwo dodatków, które czyniły każdą czekoladę oryginalną i wyjątkową.
To był smakowity dzień!
Trzeciego dnia dzieci odwiedził Pan Aleksander Korczak, który poprowadził spotkanie o superbohaterach…, czyli o nich samych!
Podczas warsztatu dzieci opisały swoje mocne strony, a następnie przygotowały prace, na których przedstawiły siebie jako superbohaterów. Po obejrzeniu wystawy prac zaprojektowały okładki na swoje ulubione bądź wymyślone książki. Było bardzo twórczo i kreatywnie. 🖌
Na koniec była gra w kalambury, która przyniosła wiele radości i obudziła ducha rywalizacji.
To był kolejny udany dzień, a niebawem czekają nas kolejne przygody!