Przedszkolaki we wrześniu

W naszym przedszkolu nie ma jak zwykle czasu na nudę. Jest bardzo wesoło i stale dzieje się coś ciekawego. Bardzo to lubimy. Czy uwierzycie, że odwiedzili nas prawdziwi Indianie? Niesamowite, prawda? Bardzo nam się podobało, szukaliśmy razem z nimi zaginionych dźwięków, naśladowaliśmy szum wiatru, wycie wilka, dowiedzieliśmy się na jakich instrumentach grają i z czego są one zrobione. Przykładowo drewniany flet nazywa się Quenacho a grzechotki wykonane były z kopyt zwierząt. Zobaczyliśmy bęben wykonany ze skóry bizona. To było coś, czego nigdy nie zapomnimy. W naszym przedszkolu wykonujemy wiele ciekawych prac plastycznych. Byliśmy również na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Wirach i usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o dyni, która jest przecież tak bardzo zdrowa. Czy wiecie, że w gwarze poznańskiej na dynię mówi się „korbol”?  Nasze Panie uczyły nas też nazw warzyw. Bardzo podobało nam się robienie z nich ludzików. Świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka i składaliśmy im gorące życzenia. Były prezenty i zabawy. Sami widzicie, że nie mamy czasu się nudzić. Już czekamy na kolejne atrakcje.

dav
dav
sdr