Spotkanie z autorem

9 października uczniowie klas: 3a i 3 b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Łukaszem Wierzbickim – poznańskim podróżnikiem i autorem książek, m.in. ,,Afryka Kazika” , „Dziadek i Niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie. Na spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział  o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa. Historie bohaterów uatrakcyjniły: prezentacja multimedialna i liczne rekwizyty przywiezione przez gościa,  a niespodziewane efekty dźwiękowe zaskoczyły uczniów. Pan Łukasz zachęcał do podróżowania i odkrywania nowych pasji. Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że dzieci słuchały Go z zapartym tchem. Po zakończeniu  spotkania trzecioklasiści w kolejce oczekiwali na możliwość  zdobycia autografu gościa.