Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski

Aby uczcić 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza, która przypada 24 grudnia, nauczycielki języka polskiego zorganizowały w naszej szkole  konkurs recytatorski. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych prezentowali w środowe popołudnie wybrane przez siebie utwory Wieszcza. Uczeń klasy Ia,  Wojciech Nawrocki, zwyciężył w młodszej grupie, drugie miejsce zdobyła Łucja Wiatr z Ib, a trzecie Zuzanna Stoińska z Ia. Wyróżniono także Bartosza Surdyka z Ia i Hannę Niedźwiedź z IIIb. W klasach starszych po laur zwycięstwa sięgnęli uczniowie klasy Vb: Mikołaj Korzeniowski i Grzegorz Kałek. Zdobywczynią drugiego miejsca jest  Łucja Łobejko z klasy Va, natomiast trzecie przypadło Filipowi Lesiukowi z IVc i Bogumile Agacińskiej z IVd.

Podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i gratulacje dla zwycięzców!