Trzecia kolejka Szkolnej Ligi Koszykówki – SLK

W minionym tygodniu odbyły się dwa mecze 3 kolejki Szkolnej Ligi Koszykówki – SLK.

W pierwszym meczu, który odbył się w środę rywalizowały dwie czołowe drużyny ligi. Skun KS oraz Czarasy Team. Z góry było wiadomo, że czekają nas duże emocje, a przede wszystkim bardzo dobry mecz koszykówki. Obie drużyny od początku przeszły do ataku, ale przede wszystkim obrona była tutaj na pierwszym miejscu.

Spotkanie było bardzo wyrównane, dlatego też, po końcowym gwizdku regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał remis 20:20. Dogrywka trwała 4 min. W doliczonym czasie gry, zespół Skun KS wytrzymał ciśnienie i na początku dogrywki wyszli na prowadzenie 4 pkt co w ostateczności dało im wygraną w całym meczu 26:24. Po tej wygranej klasa 3G prowadzi w tabeli. Czarasy Team już szykują się na rewanż, który odbędzie się w marcu. Te dwie drużyny pokazały prawdziwą koszykówkę na poziomie szkolnym, co zachęca do kibicowania i przychodzenia na naszą Szkolną Ligę.

Niebawem w tym miejscu udostępnimy film z tego meczu.

W drugim meczu, który odbył się w piątek, zmierzyły się drużyny: Paczusia Team oraz Lakers Luboń. Spotkanie było jednostronne, ekipie Paczusi zależało na zdobyciu dużej ilości pkt, aby zbliżyć się do górnej części tabeli. Udało im się to, spotkanie zakończyło się 90:0 dla Paczusi Team. Drużyna zagrała zespołowo, a ich główną bronią była siła fizyczna oraz zbiórka z tablicy, która dała im sporo pkt z gry.

Osobą wyróżniającą w spotkaniu był Filip Zając, który uzyskał tzw. double-double (30 pkt, 21 zbiórek). Drużyna Lakers Team grała w osłabieniu, walczyła do samego końca. Jest to młoda drużyna, która ma duże ambicje i ogrywa się, aby ich umiejętności rosły z meczu na mecz.

Skun KS – 26:24 – Czarasy Team
Paczusia Team – 90:0 – Lakers Team

Zaległy mecz 3 kolejki: Alpha Team kontra Pro Team zostanie rozegrany w najbliższą środę, tj. 28.11.2018 r.

4 kolejka SLK zostanie rozegrana w pierwszym tygodniu grudnia.