Uczestniczymy w projekcie „Pociąg zwycięstwa”

Wczoraj uczestniczyliśmy w projekcie Koleje Wielkopolskie „Pociąg zwycięstwa”. Uczniowie specjalnym pociągiem udali się do Obornik. W czasie podróży wysłuchali świetnie przygotowanej i zajmującej opowieści członka grupy rekonstrukcyjnej o powstaniu wielkopolskim. Dlaczego naszych prapradziadków nazywano „rogatymi diabłami”, czego zazdrościli Wielkopolanom żołnierze z innych polskich ziem, jaka jest przewaga owijaczy nad wysokimi butami? Na te i wiele innych pytań uczniowie poznali odpowiedź. Droga do Obornik minęła nam bardzo szybko, a na stacji czekała  niespodzianka – opowieści o kulisach powstania wielkopolskiego i kolejne spotkanie z rekonstruktorem! Poznawanie historii regionu w tak zajmujący sposób przyniósł wiele radości!  Nasza szkoła dołożyła małą cegiełkę do projektu – wykonaliśmy powstańcze rozety, którymi był udekorowany pociąg. Dziękujemy za zaproszenie do projektu i gratulujemy świetnej organizacji!