Warsztaty chemiczne w naszej szkole

W dniu 21 marca nasza szkoła gościła zespół naukowo-dydaktyczny Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Mimo, iż uczestnictwo w warsztatach było dobrowolne, wzięło w nich udział ponad 150 uczniów klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Przez pierwsze dwie godziny młodzież wykonywała eksperymenty chemiczne w technice małej skali pod okiem charyzmatycznych prowadzących w grupach 25 osobowych.  Eksperymentowanie w małej skali zapewnia proste, bezpieczne i ekonomiczne przeprowadzanie doświadczeń z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym.

W drugiej części wszyscy uczestnicy warsztatów wzięli udział w pokazie bardzo efektownych doświadczeń, w których ogień odgrywał pierwsze skrzypce. Uczenie przez doświadczenie to najlepsza forma poznawania otaczającego nas świata. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy. Nie możemy doczekać się już kolejnego spotkania.