Wieczór w bibliotece

Wieczór w bibliotece

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece spotkali się pasjonaci czytania. Wybraliśmy się w daleką podróż do Stumilowego Lasu, by odwiedzić Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przypominaliśmy sobie przygody Misia
O Bardzo Małym Rozumku. Układaliśmy wierszyki o szyszkach jodłowych, tak samo jak Puchatek. Oto próbka naszych uczniów: „Szyszka jak łyżka, na łyżce szyszka, a szyszka wygląda jak myszka”. Przygotowywaliśmy się do trudnej wyprawy dbając o kondycję fizyczną, zabierając na drogę prowiant, ale również prezenty dla Kubusia. A co najbardziej chciałby dostać Puchatek?  Oczywiście baryłeczki z miodem. Nasz bohater obchodzi w tym roku 96 urodziny, więc spróbowaliśmy na laurkach dla niego napisać – „Z powinszowaniem urodzin”… Okazuje się, że jeszcze wciąż niektórzy z nas muszą ćwiczyć ortografię, bo jak Sowa Przemądrzała mają problemy z pisownią. A kiedy za bardzo się objedliśmy pysznymi konfiturami, jak kiedyś Puchatek w odwiedzinach u Królika, musieliśmy słuchać przepisów kulinarnych na schudnięcie. Książka o Kubusiu Puchatku  została napisana w języku angielskim i w nawiązaniu do tego pani Malwina Kurzawska-Nowak, prywatnie mama naszych uczniów, przygotowała bardzo ciekawe teksty bajek, by uczestnicy „Wieczoru
w bibliotece” mogli poćwiczyć znajomość języka angielskiego. Czy takie świętowanie
w bibliotece jest ciekawe i kreatywne? Na to pytanie niech odpowiedzą sami uczniowie uczestniczący w zajęciach