Wieczornica – “Dziś idę walczyć, Mamo”

Dziś idę walczyć, Mamo! – takie własnie hasło przyświecało tegorocznej wieczornicy, która odbyła się w naszej szkole 21 listopada. Chcieliśmy w ten sposób uczcić 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczniowie recytowali wiersze Krystyny Krahelskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którzy w naszej świadomości nieodłącznie kojarzą się z tym ważnym dla Warszawy historycznym wydarzeniem. Poezja wsparta była kilkoma powstańczymi piosenkami, które potrafi zanucić każdy z nas. Podnoszący na duchu “Pałacyk Michla”, wzruszająca do łez “Warszawo ma”, czy właśnie tytułowa “Dziś idę walczyć, Mamo!”. Występ uczniów zakończył hymn walczącej Warszawy – “Warszawskie dzieci”. Młodzi aktorzy z klas IV-VII oraz Liceum występowali w strojach stylizowanych na lata 40-te. Gościnnie wystąpiła, akompaniując na skrzypcach, Julia Młynarska – uczennica Szkoły Muzycznej w Poznaniu. To był wieczór pełen emocji!