Wiosenny Turniej tańca

21 marca 2019r., w pierwszy dzień wiosny w naszej szkole odbył się Powiatowy Wiosenny Turniej Tańca . Celem tego wydarzenia  była przede wszystkim prezentacja umiejętności i zdolności tancerzy amatorów oraz  popularyzacja tańca, jako formy rozwoju fizycznego i aktywności , a także zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Miało ono też za zadanie budowanie wzajemnego szacunku i tolerancji poprzez kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Rywalizując uczymy się zarówno przegrywać jak i wygrywać.

Dla uczestników jednak najważniejszym celem  turnieju jest zawsze wyłonienie najlepszych tancerzy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Zmagania tancerzy oceniało jury w składzie : pani Buciora Agnieszka, pani Janicka Zuzanna i pan Wasielewski Jacek. Osobno oceniane były występy solistów i grup tanecznych w dwóch kategoriach wiekowych : klasy IV-VI oraz VII-VIII i III gimnazjum. Zwycięskie formacje otrzymały puchar dla szkoły, którą reprezentowały i dyplom imienny dla każdego tancerza. Każdy solista nagrodzony był indywidualnie pucharem i dyplomem.  A więc było o co walczyć! Oceniając pokazy sędziowie  zwracali  uwagę na: opracowanie choreograficzne i  technikę wykonania, harmonię ruchów i ogólne wrażenie artystyczne oraz pomysłowość, estetykę, dobór kostiumów i muzyki.

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy taneczne : REPLAY , która w młodszej kategorii wiekowej zdobyła trzecie miejsce oraz  CZARASY – zwycięzcy w kategorii młodzieżowej. Bezkonkurencyjna okazała się Julia Galant, uczennica trzeciej klasy gimnazjum naszej szkoły, która wytańczyła miejsce pierwsze swoim tańcem solo.

Miejsce pierwsze w kategorii formacje klas IV-VI zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu, drugie natomiast tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Najlepszą solistką w tej grupie wiekowej była uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 Mosinie.

Oprócz uczestników turnieju, rywalizujących ze sobą o jak najlepszy wynik, na parkiecie gościnnie wystąpiły solistki z Akademii Tańca Bezuma : Buciora Barbara i Wiktoria Radecka oraz wspaniała grupa taneczna dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Ich występy nie były oceniane przez jury, ale wszystkim bardzo się podobały i uprzyjemniły czas oczekiwania na werdykt sędziowski.

Taniec jest formą sztuki. Składa się z elementów ludzkiego ruchu. Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia poradzili sobie z tym  wspaniale. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką wyrazili swoje uczucia i czerpali z tego dużą przyjemność.  Na ich twarzach  widać było jak ogromną radość sprawia im taniec.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom  za przybycie i udział w naszym turnieju oraz za wspaniałe emocje jakich  dostarczyli nam swoim tańcem. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku szkolnym na kolejnym turnieju. Już dziś serdecznie zapraszamy!