Wizyta w Bullerbyn – warsztaty w bibliotece

Wizyta w Bullerbyn – warsztaty w bibliotece
Uczniowie klasy III b mieli okazję porównać zwyczaje wielkanocne i zabawy wiosenne w Szwecji. Wszystko to za sprawą warsztatów czytelniczych w bibliotece. Jak się okazuje różnic nie ma wiele 🙂 Zarówno w Polsce, jak i w Szwecji dzieci robią sobie psikusy primaaprilisowe, odpoczywają w przerwie świątecznej, malują pisanki. Jak już je pomalują, to wymyślają śmieszne wierszyki, które wypisują na jajkach. Trzecioklasiści też mieli taką możliwość. Powstał np. taki wierszyk „Dla Pani Julii jajko, żeby czuła się dobrze bardzo”. Uczniowie poszukiwali zagubionych jajek kury Albertyny, a potem obliczali, ile będą mieć zapłacone za każde jajko. Na koniec musieli bardzo wytężyć pamięć, by przypomnieć sobie całą listę sprawunków, które Lisa z Anną miały kupić w sklepie w Wielkiej Wsi. Wychodząc z biblioteki trzecioklasiści zapełnili „termometr uczuć” najwyższą temperaturą.