Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego

W piątek 22.10.2021 w naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs wiedzy z wychowania fizycznego na etapie szkolnym. Wystartowało pięcioro reprezentantów. Uczestnicy na początek musieli zmierzyć się z pisemnym testem wiedzy ogólnej. Sprawdzian okazał się dosyć trudny ponieważ obejmował szczegółowe zagadnienia przepisów tenisa ziemnego, footballu amerykańskiego, zagadnień z zakresu egzaminu na kartę rowerową. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Tutaj śmiałkowie musieli zmierzyć się z przewrotem w przód na dwóch częściach skrzyni, biegiem ciągłym przez 4 minuty, skokiem w dal, jazdą rowerem na czas oraz układem z wykorzystaniem elementów „Krakowiaka”. Najlepiej ze wszystkimi wyzwaniami poradził sobie Mikołaj Korzeniowski, który zdobył wystarczającą ilość punktów by przejść do etapu rejonowego. Brawa dla wszystkich uczestników.