” Wolność, Godność, Niepodległość”

W ramach projektu ” Wolność, Godność, Niepodległość” realizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, oprócz wykonywania plakatów o tematyce niepodległościowej, polonistycznego konkursu na wiersz i wielu innych zmagań wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum brały udział w niepodległościowym torze przeszkód podczas zajęć wychowania fizycznego. W ramach zagorzałej współpracy nauczycieli etapy toru były specjalnie dobrane tak, aby jak najbardziej mogły nam przypomnieć zmagania żołnierzy w walce o odzyskanie niepodległości.
Standardowe ćwiczenia zostały zmodyfikowane poprzez nawiązujące do pola bitwy z okresu I wojny światowej nazwy. Skok przez mur (skrzynię) sprawdzał odwagę, rzut granatem (woreczkiem z grochem) celność, czołganie w okopach (pomiędzy ławeczkami) – spryt, przenoszenie rannego kształtowało umiejętności współpracy, pole minowe – koncentracje, a zdobywanie ziem hartowało ducha rywalizacji.
Na każdym etapie tych niecodziennych zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym i bystrym umysłem, aby jak najdokładniej i najszybciej taki tor przeszkód pokonać. Z dumą stwierdzamy, że wszyscy nasi wychowankowie biorący udział w projekcie wykazali się walecznością i chociaż przez chwilę poczuli się jak prawdziwi żołnierze walczący o Polskę. Z taką młodzieżą możemy czuć się bezpieczni.

dav
dav
dav
dav
dav