Wrzesień w przedszkolu

W naszym przedszkolu minął już pierwszy miesiąc. Bardzo cieszyliśmy się z powrotu z wakacji. Cała nasza grupa pełna zapału rozpoczęła kolejny rok niesamowitych przygód. Pierwszym wyjątkowym dniem września był oczywiście Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zorganizowaliśmy olimpiadę przedszkolaków, w której każdy uczestnik miał szansę na wygraną; liczyła się jednak przede wszystkich świetna zabawa. Później przyszedł czas na Pierwszy Dzień Jesieni, w naszej sali pojawiły się kolorowe liście przypominające nam, że zmieniła się pora roku. Podczas spaceru szukaliśmy oznak jesieni, a w przedszkolu rozwiązywaliśmy jesienne zagadki. Kolejnym świętem był Dzień Języków Obcych podczas którego bawiliśmy, śpiewaliśmy, witaliśmy się i żegnaliśmy  się po angielsku. Nie był to dla nas żaden kłopot, bo wszyscy bardzo lubimy powtarzać to czego uczymy się na języku angielskim. Później przyszedł czas na Warsztaty Kulinarne. Tym razem za sprawą naszych rączek pojawiły się w sali owocowe jeże. Podczas ich tworzenia było wiele radości a po skończonej pracy z wielką ochotą zjedliśmy nasze jeżyki na drugie śniadanie. Wrzesień zakończył się szczególnym dniem dla części naszej grupy. Chodzi oczywiście o chłopców, którzy mieli w tym dniu swoje święto. Wszystkie dziewczynki razem z paniami wspaniale zaśpiewały chłopakom Sto lat!, złożyły życzenia i wręczyły małe upominki. Czy jednak tylko te dni były szczególne? Oczywiście, że nie! W naszym przedszkolu spędzamy czas zawsze radośnie, a na dowód tego przedstawiamy jedną z prac jakie udało nam się w tym miesiącu wykonać. Podczas jej tworzenia pomagaliśmy sobie nawzajem a dobre humory nas nie opuszczały.