Wyróżnienia dla naszych chemików

Tematem tegorocznej Akademii Uczniowskiej dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu było „Czyste powietrze, czysty świat” .
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 7a Lilka Skórska, Olga Wiercińska, Lena Szyłańska oraz Xavery Buchert  z projektem” Zanieczyszczenie powietrza i sposoby poprawy jego jakości w domu; Budujemy oczyszczacz powietrza” uzyskali wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym.  Jak podkreślała przewodnicząca jury prof. Anna Gąsowska projekty były wykonane i zaprezentowane na bardzo wysokim poziomie.
Pierwsze miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej z Wrześni.
Gratulacje należą się także uczniom Łucji Łobejko, Łukaszowi Cieślakowi oraz Jerzemu Andrusiakowi za ogrom pracy nad projektem “Czy powietrze, którym oddychamy w Luboniu jest czyste?”
Kolejny konkurs już a rok. Warto nadmienić, że zdobywcy I miejsca uzyskują punkty przy rekrutacji do szkół średnich.