Wystawa poświęcona Emilii Waśniowskiej

Wystawa poświęcona Emilii Waśniowskiej
Dzięki współpracy z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 34 w Poznaniu w naszej bibliotece mogła zagościć ciekawa wystawa poświęcona poznańskiej poetce Emilii Waśniowskiej. Pani Emilia tworzyła przepiękne, niezwykle mądre wiersze dla dzieci. Przez wiele lat była dyrektorem SP 34 w Poznaniu, kochała dzieci. Uważała, że trzeba je traktować jak dorosłych i tak samo rozmawiać. Była autorką tekstów piosenek, które w swych przedstawieniach wykorzystują poznańskie Łejery. W swojej poezji oswajała strach i pokazywała, że ludzie nie są źli, może tylko czasem zagubieni i nie akceptowani… Tego wszystkiego już dowiedzieli się uczniowie klasy IVa i IVb, którzy mieli okazję zwiedzić wystawę wraz z panią Marzeną Kowalczyk – Kinas. Na koniec zwiedzania uczniowie mogli choć przez chwilę wcielić się w poetów i sami tworzyli wiersze. Te najciekawsze zostaną wyeksponowane w bibliotece szkolnej. A kolejne klasy już mają umówione godziny zwiedzania w przyszłym tygodniu.