Nocne Granie – planszówki w szkole

Gdybyście zastanawiali się, gdzie szukać uczniów w nocy z piątku na sobotę – to bardzo prawdopodobne, że znaleźlibyście ich… w szkole. A to z powodu Nocnego Grania, które w naszych gościnnych murach zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych „Kości” z Puszczykowa. Jak sami organizatorzy to określili: „początek imprezy wyglądał jak otwarcie Lidla po wrzuceniu Crocsów” 😉 Było nas około 120! A planszówek jeszcze więcej…
Tak jak obiecywaliśmy – znalazło się coś dla każdego: dla naszych najmłodszych uczniów, dla gimnazjalistów, dla absolwentów, dla rodziców z dziećmi, dla studentów i całkiem już dorosłych miłośników planszówek. Były losowania i turnieje („Lutencja”, „Odyseja” i „Winnica” – ten ostatni wygrała zresztą nasza uczennica – Klaudia Teska, pokonując dużo starszych uczestników).
Nie zabrakło też gości z planszówkowego wielkiego świata – odwiedzili nas: Łukasz Wookie Woźniak (projektant gier – m.in. „Valhalli”, właściciel internetowego sklepu z planszówkami, twórca serwisu crowdfundingowego dla gier Zagramw.to,który ponadto prowadzi swój kanał na Youtube, gdzie testuje planszówki, prezentuje nowinki z branży i recenzuje), Przemek Dmytruszyński (założyciel wydawnictwa Lupo Art Games, twórca gier, m.in. współautor gry „Odyseja” – której turniej u nas poprowadził), Radek Ignatów (nasz lokalny wynalazca gier, autor bloga poświęconego tworzeniu gier, który zaprezentował mnóstwo ciekawych projektów) oraz Roman Maruszczak (autor Agility Board Game).
Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy przybyli i bawili się z nami 🙂