„Hej kolęda, kolęda…”

„Hej kolęda, kolęda…”

Wszyscy chętnie śpiewamy kolędy i bierzemy udział w kultywowaniu tej pięknej polskiej tradycji. Nic więc dziwnego, że w miniony wtorek świąteczna atmosfera towarzyszyła słuchaczom i uczestnikom Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.Honorowego patronatu przedsięwzięciu udzieliła  Burmistrz Miasta Luboń – Pani Małgorzata Machalska.Występujący w trzech kategoriach uczniowie (dzieci najmłodsze – z klas I- III, uczniowie klas 4-6, uczniowie klas 7,8 i liceum) zaśpiewali tradycyjne i współczesne bożonarodzeniowe pieśni. Artyści dostarczyli wielu emocji słuchaczom. Jury miało więc niełatwe zadanie. Doceniono talenty wszystkich występujących.Wśród najmłodszych uczestników pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Hajdyła ze Szkoły Podstawowej nr 2, wśród uczniów klas 4-6 – Hanna Niedźwiedź z naszej szkoły, w kategorii najstarszych uczestników wygrała Nina Wolińska – nasza licealistka. Nagrodę główną – Grand Prix konkursu przyznano Natalii Domek, uczennicy klasy czwartej naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim wykonawcom, dziękujemy za udział w imprezie i dostarczenie tak wielu wzruszeń.