Listopad w świetlicy

Listopad w świetlicy

Dnia 8 listopada przypadał Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Co roku świetlica szkolna organizuje dzień pod hasłem „ Śniadanie daje moc”. Dzieci poznają zalety zbilansowanego odżywiania i uczą się jak świadomie wybierać produkty żywnościowe, by w dorosłym życiu prowadzić zdrową kuchnię. W tym dniu dzieci pięknie nakryły stół i zaprosiły całą społeczność uczniowską do wspólnego spożywania śniadania, zdrowych kanapek i przekąsek. Głównym celem naszej akcji jest uświadamianie wychowankom roli śniadania w codziennej diecie.

Upamiętniając 101. rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie wykonali imponujących rozmiarów flagę naszego kraju oraz biało-czerwone kotyliony, a o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

W czwartek 21. listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Naszym hasłem było: „Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy konflikty w sposób pokojowy!”. W tym dniu przekazywaliśmy sobie same dobre słowa oraz wspólnie wykonaliśmy kolaż życzliwości.

Dzieci ze świetlicy włączyły się w przygotowania wieczornicy pt: „Dziś idę walczyć, Mamo”.Nasze zadanie polegało na przygotowaniu dekoracji na stół. Stało się to okazją do przekazania dzieciom kilku faktów z naszej historii, bo istotne jest, aby pamięć o ważnych wydarzeniach żyła w najmłodszych pokoleniach.

Dbając o kultywowanie tradycji naszego regionu, w myśl hasła przewodniego naszej szkoły „Wzmacniamy korzenie, rozwijamy skrzydła” co roku świetlica szkolna organizuje Dzień pyry z gzikiem. Tego dnia każdy uczeń mógł skosztować tradycyjnej wielkopolskiej potrawy pyrów z gzikiem, poznać historię Bambrów i pojawienia się ziemniaka na naszych stołach oraz zapamiętać kilka słów gwary poznańskiej. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy była tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Łany w stroju ludowym wielkopolskiej panienki z pierwszej połowy XX wieku.