Mały Festiwal Piosenki 2017

Mały Festiwal Piosenki 2017

W środę 15 listopada odbył się w naszej szkole już po raz dziewiąty konkurs wokalny, w którym wzięło udział ponad 40 wykonawców. Honorowy patronat nad Festiwalem objęła pani Małgorzata Machalska – Burmistrz Miasta Luboń i jednocześnie fundator  pucharu dla zwycięzcy , nagrody sponsorowała G K R P A w Luboniu, którą reprezentowała pani Małgorzata Szajek. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, wybrali ambitny repertuar. W tym roku  uczestnicy konkursu zaśpiewali utwory w języku polskim. Usłyszeliśmy więc nieśmiertelne przeboje Kaliny Jędrusik, Anny German, Edyty Geppert czy Marka Grechuty a także najnowsze kompozycje Natalii Szroeder czy Dawida Podsiadło. Jury, w składzie: pani Małgorzata Szajek, pani Dorota Franek – przewodnicząca Komisji Sfery Społecznej, radna miasta Luboń, pani Izabella Chodorowska- redaktor naczelna internetowej gazety e- luboń, pani Emilia Bryś – przedstawiciel Urzędu Miasta oraz przewodniczący – pan Michał Kosiński  – dyrektor artystyczny odbywającego się w Luboniu corocznie Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza, zdecydowało przyznać pierwszą nagrodę Barbarze Szymkowiak ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie za utwór pt. „Szyba” pochodzącego z musicalu „Metro”. Cieszymy się, że jury doceniło nasze uczennice: Nina Wolińska z klasy 7a zajęła 2 miejsce, Julia Galin z klasy 2c gim. zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim udanych występów!