Regulamin lekcji on-line

Regulamin uczestniczenia w zajęciach on-line.

 1. Udział w zajęciach online nie jest obowiązkowy (bierzemy pod uwagę brak sprzętu w domu, kłopoty z Internetem itd.), aczkolwiek bardzo do nich zachęcamy. Jeśli nie będziesz na lekcji online Twoja praca w ramach lekcji będzie opierać się na formatce dla danej lekcji umieszczonej w Librusie.
  • Gdybyś miał  problem ze sprzętem i połączeniem nie martw się – pracuj z formatką.
  • Pamiętaj, że punktualność jest ważna – dlatego prosimy,  abyś logował się na lekcje we właściwej godzinie. Spóźnienia będą zaburzały lekcje, wiesz o tym.
 2. Plan lekcji online jest wpisany w terminarz dziennika Librus. Zajrzyj do niego by sprawdzić kiedy będą odbywać się Twoje lekcje.
 3. Zasady są takie jak na lekcji. Nie możemy sobie wzajemnie przeszkadzać.
  • Proszę, aby mikrofon był wyłączony w trakcie lekcji. To ważne, żeby wszyscy uczniowie dobrze słyszeli nauczyciela. Wtedy będzie Wam się dobrze pracowało.
   Mikrofon włącz, gdy nauczyciel udzieli Tobie głosu.
 1. Jeśli masz pytania, będziesz mógł je zadać na czacie lub poczekaj, aż nauczyciel odda Ci głos. Twój nauczyciel ustali wcześniej z Wami, w jaki sposób będziecie się z nim komunikować tak, by przebieg lekcji był sprawny.
 1. Pamiętaj, że lekcji nie wolno nagrywać. Nie wolno utrwalać cudzego wizerunku bez jego zgody, bo zachowanie takie jest złamaniem prawa. Może się zdarzyć, że nauczyciel nagra swoje wystąpienie, aby inne klasy mogły z niego skorzystać.
 1. Do lekcji przygotuj zeszyt, podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń, jeśli taki używacie.
 1. Pamiętaj też, że Twoja kamera pokazuje obraz z miejsca, w którym jesteś. Zastanów się nad tym, zanim swoją przestrzeń do pracy pokażesz innym 😉
 2. Konsultacje służą do wyjaśniania problemów dydaktycznych i wychowawczych, nie są miejscem spotkań towarzyskich. Uczeń po wyjaśnieniu problemu wylogowuje się,
 3.  Nauczyciel  może podać swój numer telefonu uczniom/rodzicom i ci poprzez SMS lub telefon zgłaszają gotowość do udziału w konsultacjach, wówczas aplikacja jest uruchamiana( tylko chętni, telefon podany w terminarzu obok hasła).