Międzynarodowy Dnia Praw Dziecka UNICEF #GoBlue

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka zapraszamy do wyjątkowego świętowania tego dnia razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem  organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich działaniach podejmowanych tego dnia w  szkole. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.