Nauczyciel Roku 2018 – wyróżnienie w konkursie dla A. Plumińskiej-Mieloch

W najbardziej prestiżowym konkursie dla nauczycieli – Nauczyciel Roku 2018 pani dyrektor Anita Plumińska-Mieloch otrzymała wyróżnienie. Oznacza to, że znalazła się w gronie 3 najlepszych nauczycieli w Polsce (obok wyróżnionej również Magdaleny Fortunki oraz zwycięzcy Przemysława Staronia).

Zanim przypomnimy jej sukcesy należy wspomnieć, że jest dla naszego grona pedagogicznego dyrektorem wszechczasów, rozumiejącym, wspomagającym i wymagającym zawsze najpierw od siebie, a potem od pracowników. Potrafi zainspirować, podpowiedzieć, zrozumieć. Serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy więc tylko niektóre jej osiągnięcia i zrealizowane pomysły:

  • tylko na etapach wojewódzkich i ogólnopolskich ma ponad setkę laureatów i finalistów konkursów historycznych.
  • Jej uczniowie są i byli stypendystami m.in. Ośrodka Karta, miasta Luboń, prezydenta Poznania, Prezesa Rady Ministrów.
  • Jest pomysłodawczynią i redaktorem szkolnej serii „Rozwijamy talenty” – czyli publikacji uczniowskich prac związanych z historią, ale także prozy i poezji.
  • Wymyśliła i przeprowadziła z młodzieżą akcję „Obudźmy polskich bohaterów”, polegającą na zmianie facebookowych zdjęć profilowych na bohaterów, o których uczniowie najpierw musieli się sporo dowiedzieć.
  • W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” młodzież siedziała na korytarzach i czytała swoje ulubione książki. A nauczycielka z nimi – siedząc na schodach, których podproża są wyklejone datami ważnych wydarzeń z historii Polski.
  • Jest również autorką innowacji „Eduspace – kształtowanie przestrzeni edukacyjnej”, w ramach której stworzyła w szkole strefy: malucha, nastolatka i licealisty.
  • Jest także autorką i współautorką zeszytów ćwiczeń do historii, poradnika metodycznego do wychowania do życia w rodzinie i do historii, współautorką podręcznika.