Poznańskie Forum Rodziców i Rad Rodziców zaprasza na film”Alfabet” 10.12 godz. 10.00

Poznańskie Forum Rodziców i Rad Rodziców zaprasza na poruszający film dokumentalny o edukacji „Alfabet” reżyserii  Erwina Wagenhofer’a z 2013 r. Seans odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godz. 10.00 w kinie pałacowym w Poznaniu. Film zainspiruje każdego rodzica i nauczyciela, pozwoli zdystansować się do obowiązującego systemu edukacji i zobaczyć jego absurdy oraz wpływ na nasze dzieci.

Dokumentalny film Erwina Wagenhofera z 2013 roku, który przygląda się współczesnym systemom edukacji i pokazuje, w jaki sposób tłamszą one wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz ich zdolność do krytycznego myślenia. 

Przedstawiamy recenzję jednej z mam, która będzie najlepszą rekomendacją:


” Zobaczyłam ten film podczas konferencji, zaraz po wystąpieniu Geralda Hüthera. Siedziałam w fotelu kinowym nieruchoma jak Sfinks, prawie nie mrugając. Niektórzy mówią, że to nudny film. Fakt, nie ma w nim wartkiej akcji, ale chyba nie tego oczekujemy od dokumentu. Film dokumentalny ma prowokować do myślenia. „Alfabet” Erwina Wagenhofera robi to znakomicie!
„Alfabet” pokazuje współczesny system edukacji w różnych odsłonach: chińskiej szkoły, unschoolingu, zawodowych perspektyw młodego człowieka, refleksji doświadczonego szefa HR, testów PISA… Każdy z bohaterów niesie jakąś ważną historię, każdy ma swoje racje. Wszyscy zaś pokazują, że decyzja o tym, w jaki sposób będzie edukowane nasze dziecko, gdzie i przez kogo, jest fundamentalnym momentem dla życia młodego człowieka. Od niej bowiem zależy, czy dziecko będzie mogło wykorzystać swój talent i potencjał poznawczy i przez kolejne lata rozkwitnie ku swemu szczęściu i spełnieniu, czy też spędzi życie jako jeszcze jeden systemowy klon, może nawet nagradzany dyplomami i medalami, ale czy szczęśliwy?

Rodzice powinni zobaczyć ten film, żeby decyzję o edukacji dzieci podejmować ze świadomością jej wagi i konsekwencji. „Alfabet” to nie instrukcja postępowania, ale inspiracja do myślenia.

Pełny tekst recenzji dostępny tutaj:
https://www.juniorowo.pl/alfabet-film-ktory-powinni-zobaczyc-rodzice/

Cena biletu 10 zł. Zapraszamy!!!

ps. projekcja filmu jest na nasze zamówienie, dlatego nie znajdziesz go w repertuarze kina. Jeśli nie możesz dotrzeć w niedzielę na 10.00, to można obejrzeć film w sobotę 9 grudnia o godz. 11.00. W sobotę seans odbędzie się zasadniczo dla klasy 7 SP3 z Lubonia, ale osoby spoza kręgu SP3 też mogą skorzystać.