Przedszkole w maju

Wróciliśmy do przedszkola po kilkudniowym odpoczynku weekendu majowego i od razu zabraliśmy się ochoczo do pracy. 08.05 odwiedziliśmy panią Ewelinę w bibliotece z okazji Dnia Biblioteki żeby dowiedzieć się co takiego robi się zazwyczaj w bibliotece, w jaki sposób wypożycza się książki i skąd pani bibliotekarka wie, gdzie jakiej książki poszukać. Wszyscy dostaliśmy też w prezencie zakładki, które towarzyszą nam w codziennym czytaniu ulubionych bajek w domu. 10.05 ostatni już raz w tym roku odwiedził nas Klub Małego Muzyka z przedstawieniem dotyczącym fletni pana i akordeonu. Wreszcie 25.05 nadszedł tak długo wyczekiwany moment zaproszenia rodziców w nasze skromne progi. Przygotowaliśmy wspaniałe Morskie Opowieści, w których brali udział piraci i marynarze, syreny, a nawet palma; mama była mórz królową,a tata bosmanem. Wszystkim bardzo się podobało, a na zakończenie każdy z rodziców otrzymał prezent wykonany przez przedszkolaki. W nagrodę za piękny występ, jak i z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Miesiąc zakończyliśmy wycieczką do starego zoo w Poznaniu. Było wiele radości z powodu jazdy tramwajem, wspaniałych zwierząt oraz smakołyków, które tego dnia czekały na nas w ramach śniadania. Przed nami już ostatni miesiąc wspólnej pracy i zabawy mamy nadzieję, że będzie równie udany jak dziewięć poprzednich.